Przewodnik

PL | EN | DE

Witamy na Stawach u Sikory

Szanowni Goście, dokładamy wszelkich starań byście mogli się u nas maksymalnie zrelaksować. Aby ułatwić Wam spędzić miło czas przygotowaliśmy mały przewodnik.

Aby nam wszystkim było przyjemnie, w naszym gospodarstwie (domu) obowiązują pewne zasady. Niektóre zwykłe i prozaiczne, inne jednak odbiegać mogą od Waszych przyzwyczajeń.
A więc:

Prosimy o zachowanie ciszy nocnej po 22. Możemy zrobić wyjątek, ale zawsze prosimy ustal to z nami.

Nie kąpiemy się w stawach bez wiedzy i zgody gospodarza łowiska. A w szczególności podczas pobytu wędkarzy na łowisku.

Starajmy się nie wynosić muzyki poza budynki, tzn. słuchajcie przyrody bez głośników. Odpocznijcie od hałasu.

Prosimy nie wynoście mebli z domu. Przygotowaliśmy dla Was krzesełka, leżaki, nie trzeba kanapy czy pościeli wystawiać na trawnik.

Palenie wewnątrz budynków jest niedopuszczalne. Pomimo ozonowania, dołożymy Wam do rachunku jeśli stwierdzimy, że palony był tytoń, papierosy podgrzewane lub elektroniczne, bądź inny stuff.

Staramy się żyć w zgodzie z naturą,

Sami produkujemy prąd. Jednak mimo to prosimy o jego oszczędzanie

Jeśli jest Wam za zimno lub za gorąco polecamy użyć klimatyzatora. Jednak w trosce o Wasze zdrowie polecamy używać go z umiarem, szczególnie latem.

Mamy własną studnię i własną oczyszczalnię ścieków i dlatego prosimy używajcie wody z umiarem i stosujcie się do instrukcji korzystania z toalety 😃. Niestety nie każdy wie, że sedes to nie śmietnik – do toalety nie wrzucamy nic sztucznego (plastikowego czy z innych tworzyw nie biodegradowalnych)

Śmieci prosimy segregować. Kosze znajdują się przy ogrodzeniu.

Nasz dom posiada WIFI, które Wam udostępniamy.
Sieć Stawy_dla_gosci,
hasło: stawyusikory

Możecie odkryć także kilka czujników i sterowników które są po to, byśmy mogli łatwiej zarządzać domem, sterować temperaturą czy klimatyzacją. Mamy również czujnik dymu i przeciwzalaniowy.
Bez obaw -żaden z nich nie służy do podglądania lub podsłuchiwania.

Przeznaczyliśmy dla Was również dwa miejsca parkingowe na podwórku. Prosimy parkować tak, by zmieściło się jeszcze jedno auto i można było wyjechać z garażu. Dziękujemy.

Jeśli masz zamiar wędkować musisz zaznajomić się z naszymi zasadami łowienia ryb. KLIKNIJ TUTAJ

Co można u nas zobaczyć, gdzie pojechać, zwiedzić, co możemy Wam polecić? KLIKNIJ TUTAJ

Wciąż zachowujemy wszelkie środki by zapobiegać COVID-19. Pomieszczenia są dezynfekowane i ozonowane, pościel i ręczniki prane w wysokiej temperaturze, udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk. Prosimy też o zachowanie dystansu 2m

Nie mamy nic przeciw byś przyjechał do nas ze swoim pupilem. Jednak prosimy byś wziął za niego pełną odpowiedzialność. Prosimy: w pobliżu domu psy trzymać na smyczy, w domu nie pozwalać spać w pościeli czy na kanapie, i oczywiście po nich sprzątać.


Co można u nas zobaczyć, gdzie pojechać, zwiedzić, co możemy Wam polecić?

Jeśli macie ochotę coś zjeść polecamy:

Restauracja Ważka Łagów (wymagana rezerwacja – możemy zrobić to za Was)


Restauracja myśliwska Xenia Lubniewice


Pizzeria Leśna Bledzew


Stajnia Ikona Jeździectwa Osiecko


Winnica Pod Lubuskim Słońcem ŁaskiGdzie na zakupy? Polecamy:

Piekarnia – Sklep spożywczy „U Rojka” Międzyrzecz odległość 20 km


Cukiernia Bledzew Słodko Mi odległość 10 km


Sklep mięsny Zyguła, smaczne wędliny Międzyrzecz odległość 20 km


Bledzew 10km – market Dino, cukiernia, apteka, poczta, możemy polecić też pizzerię,

Lubniewice 14km – market Dino, market Biedronka, apteka, lodziarnia

Międzyrzecz 20km – Lidl, Biedronki, Netto, Intermarche, sklepy mięsne Zyguła, piekarnia „U Rojka”, apteki, szpital, stacje paliw i inneCo zobaczyć i zwiedzić? Polecamy:

Międzyrzecki Rejon Umocniony – Pętla BoryszyńskaPomnik Chrystusa w Świebodzinie


Majaland A family amusement park in Kownaty


Zamek w Międzyrzeczu


Park Miłości w Lubniewicach


Zamek w ŁagowieJeśli będziesz wędkował musisz wiedzieć:

Opłatę za wędkowanie uiszczasz na miejscu i nie jest ona wliczona w koszty noclegu. Wynosi ona 50 złotych z dzień za jednego wędkarza z dwoma wędkami.

Wymagamy łowienia ryb na haki bezzadziorowe, posiadania maty karpiowej, i dużego podbieraka. Zabraniamy używania zanęt z tworzyw sztucznych

Jeżeli zamierzasz zjeść naszą rybę, a jest bardzo smaczna, dowiedz się czy nie posiadamy ryby w sadzu. Zazwyczaj w sadzu odkładane są ryby złowione przez Was lub innych wędkarzy pod zamówienie, lub te które nie rokują przeżycia po złym zaciągnięciu i okaleczeniu. te należy zjeść w pierwszej kolejności. Kilogram żywej ryby – karpia i amura to 30 zł.

Jeżeli złapiesz rybę większą niż 3 kg – wypuść ją niezwłocznie po wypięciu, ewentualnie zważ ją, zrób sobie z nią zdjęcie, daj buziaka na szczęście.

Nie kładź ryb na trawie lub co gorsza piasku. Po to masz mieć matę karpiową (i pamiętaj że powinna być ona mokra). Większość karpi w naszym łowisku to karpie prawie bezłuskie i każde jej obtarcie obniża jej kondycję i sprawia jej ból.

Na łowisku mogą przebywać również inni wędkarze, więc nie prowadzimy zazwyczaj żadnych rezerwacji miejsc. Jeśli masz miejsce, które podoba Ci się najbardziej, po prostu przyjdź na nie wcześnie rano.

Jeśli zauważysz niepokojące objawy zachowania ryb, albo co gorzej innych wędkarzy, daj nam niezwłocznie znać, tak byśmy mogli szybko zareagować.

Łowisko czynne jest od świtu do zmierzchu. Jeśli jednak dogadacie się z Krzysztofem – szefem łowiska może uzyskacie zgodę na nocne łowienie.